آخرین اخبار » زندگی
کد خبر : 7124
سه شنبه - ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۷
مجلس با انجام تحقیق و تفحص از عملکرد شهرداری تهران مخالفت کرد

تفحص از شهرداری رد شد ؛ افشاگری عضو شورا علیه شهردار درباره یک لابی ۱۰ میلیاردی

اصلاح طلبان نیوز _ بالاخره لابی‌های شهردار تهران نتیجه داد و تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس شورای اسلامی رای لازم را کسب نکرد. طرح تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در پی واگذاری املاک نجومی بدون رعایت ضوابط خاص به افراد خاص در مجلس کلید خورد که در کمیسیون عمران و صبح امروز در صحن علنی این تحقیق و تفحص رای نیاورد و رد شد.

به گزارش ایلنا، در حالی که بررسی دلائل رد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در دستور کار نخست مجلس شورای اسلامی قرار گرفته بود، با رای نمایندگان این طرح تفحص از دستور کار مجلس خارج شد. این درحالی بود که پیش از این کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی ضرورت انجام این تحقیق و تفحص را رد کرده بود و صبح امروز نیز سخنگوی این کمیسیون گزارش خود را در این رابطه ارائه کرد.

تفحص از شهرداری رد شد/افشاگری عضو شورای شهر علیه شهردار درباره یک لابی ۱۰ میلیاردی

همچنین محمود صادقی نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس نیز به‌عنوان نماینده متقاضیان این طرح تحقیق و تفحص به‌مدت ۱۰ دقیقه در ضرورت تصویب این طرح صحبت کرد اما در نهایت نمایندگان ضرورت انجام این تحقیق و تفحص را تصویب نکردند.

علی لاریجانی در پایان با بیان این‌که مجلس باید درباره گزارش کمیسیون عمران تصمیم‌گیری کند، گفت: باتوجه به این‌که گزارش کمیسیون عمران در رد ضرورت این طرح تحقیق و تفحص بوده، بنابر این نمایندگانی که با رد این تحقیق و تفحص موافق هستند، باید رای مثبت، و مخالفان رد تفحص رای منفی بدهند.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۳۲ رای موافق، ۹۰ رای مخالف، ۵ رای ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در صحن علنی مجلس، با ضرورت انجام این طرح تحقیق و تفحص مخالفت کرده و به رد آن رای مثبت دادند.

ادعای سنگین عضو شورای شهر علیه قالیباف و یک نماینده مجلس

همچنین رحمت‌الله حافظی صبح امروز پیش از شروع آخرین جلسه شورای شهر تهران در سال ۹۵ با اشاره به رد تحقیق و تفحص از شهرداری تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مجلس که طرح تحقیق و تفحص از شهرداری را رد کرده متاسفم و به عنوان نماینده مردم از مردم عذرخواهی می‌کنم و به شهردار تهران بابت اثرگذار بودن لابی‌هایش تبریک می‌گویم.

براساس گزارش خبرگزاری ایسنا، وی مدعی شد که وقتی برادر عضو کمیسیون عمران مجلس ۱۰ میلیاردتومان تراکم از شهرداری می‌گیرد انتظار بیشتری نباید داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این اقدام مجلس جای تاسف دارد گفت: این رد تحقیق و تفحص نشان می‌دهد که لابی‌های شهرداری در این مدت برای رد این تحقیق و تفحص اثرگذار و موفق بوده است.
منبع : ایلنا