رفتن به بالا
 • پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۰ محرم ۱۴۳۹
 • 2017 Thursday 21 September

  نرخ ارز امروز

  USD دلار آمريکا 33,530 ریال
  GBP پوند انگليس 45,337 ریال
  CHF فرانک سويس 34,887 ریال
  AED درهم امارات متحده عربي 9,129 ریال
  JPY100 يکصد ين ژاپن 30,071 ریال
  CAD دلار کانادا 27,307 ریال
  TRY لير ترکيه 9,613 ریال
  AUD دلار استراليا 26,876 ریال
  AMD100 يکصد درام ارمنستان 7,010 ریال
  CNY يوان چين 5,105 ریال
  EUR يورو 40,266 ریال
Tehran Fair
۶۶(°F)
Wind ۵(mph)
Pressure ٢۶.٠۵(in)
Visibility ۶.٠(mi)
UV Index 0-Low
Humidity ٢۶.٠۵(in)

اعضای شورای شهر با وجود اعتراض فرمانداری مجددا به افزایش ۱۴ درصدی نرخ بلیت مترو رأی دادند.

اصلاح طلبان نیوز _ صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران احمد دنیامالی رییس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر با بیان اینکه کمیسیون حمل و نقل به افزایش ۱۰۰ تومانی بلیت مترو رأی داده است، گفت: متاسف هستم که فرمانداری با این افزایش مخالفت کرده و به‌والله اگر از مردم پول نگیریم راحت‌تر هستیم.

وی با بیان اینکه پایه نرخ بلیت مترو پایین و ضعیف است و هیچ سنخیتی بین بهره‌برداری و ساخت وجود ندارد، تصریح کرد: دولت خودش در عید بلیت حمل و نقل از جمله اتوبوس بین شهری را افزایش می‌دهد حالا به نرخ بلیت مترو گلایه می‌کند.

همچنین حبیب کاشانی عضو کمیسیون بودجه با بیان اینکه ساخت یک کیلومتر مترو ۲۵۰ میلیارد تومان هزینه برای شهرداری دارد و سالانه برای ساخت ۳۰ کیلومتر ۷۵۰۰ میلیارد تومان باید بودجه در نظر بگیریم، گفت: حالا فرمانداری نگران ۱۰۰ تومان است و این در حالی است که با توجه به نرخ تورم ما تنها ۳۰ ریال بلیت مترو را گران کردیم و این در حالی است که دولت نگران گران شدن شیر و ماست نیست اما نگران افزایش ۳۰ ریالی مترو است!

همچنین مهدی چمران گفت: اگر دولت یک سوم سهم خود در بلیت مترو که حدود ۹۰ میلیارد تومان می‌شود را بدهد ما قول می‌دهیم که هیچ افزایش نرخی در حوزه بلیت نداشته باشیم.

همچنین علیرضا دبیر رییس کمیسیون بودجه شورایق شهر نیز با بیان اینکه ظاهرا در ابتدا فرمانداری افزایش ۱۰۰ تومانی را پذیرفته اما معلوم نیست از کجا دستور آمده که حالا با آن مخالفت می‌کنند، گفت: فرمانداری برای افزایش ۱۰۰ تومانی مخالف می‌کند و این درست نیست. این در حالی است که مجبور هستیم برای کمک بیشتر به مترو از محل درآمدهای پایدار هزینه کنیم.

به گزارش ایسنا، در پایان مهدی چمران افزایش ۱۰ درصدی قیمت بلیت را با توجه به اعتراض فرمانداری مطرح کرد که رأی نیاورد و نهایتا پیشنهاد سه کمیسیون شورا مبنی بر اصرار شورا بر همان افزایش ۱۴ درصدی با ۱۸ رأی به تصویب رسید و با وجود اعتراض فرمانداری، شورای شهر بر مصوبه قبلی خود که همان افزایش ۱۴ درصدی بود مصر ماند.

منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار