رفتن به بالا
 • پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۰ محرم ۱۴۳۹
 • 2017 Thursday 21 September

  نرخ ارز امروز

  USD دلار آمريکا 33,530 ریال
  GBP پوند انگليس 45,337 ریال
  CHF فرانک سويس 34,887 ریال
  AED درهم امارات متحده عربي 9,129 ریال
  JPY100 يکصد ين ژاپن 30,071 ریال
  CAD دلار کانادا 27,307 ریال
  TRY لير ترکيه 9,613 ریال
  AUD دلار استراليا 26,876 ریال
  AMD100 يکصد درام ارمنستان 7,010 ریال
  CNY يوان چين 5,105 ریال
  EUR يورو 40,266 ریال
Tehran Fair
۶۶(°F)
Wind ۵(mph)
Pressure ٢۶.٠۵(in)
Visibility ۶.٠(mi)
UV Index 0-Low
Humidity ٢۶.٠۵(in)

قاضی‌زاده هاشمی در پاسخ به اخطار قاضی‌پور که او را مانع اجرای تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت می‌دانست،‌گفت:ایشان گاهی با لسان شیرین‌ من و اعضای هیئت رئیسه را مورد لطف قرار می‌دهند. البته این لطف فقط زبانی نیست، ما را ‌تنیبه بدنی هم می‌کنند.

اصلاح طلبان نیوز _ اخطار نادر قاضی پور در ابتدای جلسه علنی امروز-سه شنبه،۲۴ اسفند- نکته‌ای بود که موجب حاشیه آفرینی در مجلس شد.

قاضی پور که در اخطار اول صبحی خود، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی را مورد التفات قرار داد و در اخطاری مستند به اصل سوم قانون اساسی گفت: تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت و درمان شش ماه است در نوبت بررسی در کمیسیون بهداشت قرار دارد و آقای قاضی‌زاده اجازه نداده این تحقیق و تفحص مطرح شود.

این سخن قاضی‌پور موجب شد تا قاضی‌زاده هاشمی با تکیه بر ماده ۷۹ آیین نامه داخلی مجلس، پاسخ او را بدهد. این عضو هیئت رئیسه که شوخی و خنده نیز چاشنی تذکرش کرده بود، خطاب به قاضی پور گفت: ایشان گاهی با لسان شیرین شان من و اعضای هیئت رئیسه را مورد لطف قرار می‌دهند. البته این لطف فقط زبانی نیست و بدنی هم هست و ما را ‌تنیبه بدنی هم می‌کنند.(خنده)

این عضو هیئت رئیسه ادامه داد: آقای قاضی پور گفتند که بنده حقیر حق تحقیق و تفحص از وزارت بهداشت را خورده ام، اولا عرض کنم که رسیدگی به تحقیق و تفحص را یکی دیگر از عزیزان هیئت رئیسه پیگیری می کند، نه بنده. دوما در گذشته عزیزان یک مورد تحقیق و تفحص داشتند، که بعدا با تدبیری که هیئت رئیسه محترم کمیسیون داشتند آن را پس گرفته بودند. با هماهنگی یکی از اعضای کمیسیون این حل شد تا به صورت گزارش ۲۳۶ موضوع را مطرح کنند.

وی افزود: ما اصلا مصوبه ای نداشتیم که در دستور قرار دهیم که بر این اساس برادر ما، حقیر را مورد لطف قرار دادند که تخلف می کنم ، این درست نیست. البته فکر می کنم می خواستند سر صبح جو جلسه تغییر کند. چون دوبار این را طرح کردند، من لازم بود توضیح دهم که مسئول تحقیق و تفحص ها در هیئت رئیسه آقای یوسف نژاد است.

علی لاریجانی نیز در پایان صحبت‌های این عضو هیئت رئیسه در حمایت از گفته‌های او، توضیح داد: به هر حال اگر برای تحقیق و تفحص ها روال قانونی طی شود، از سوی یوسف نژاد به هیئت رئیسه می آید و طرح می شود.

اما قاضی‌زاده هاشمی تنها نماینده‌ای نبود که از اخطار قاضی پور ناراحت شد و زبان به گلایه گشود، چه آنکه محمدحسین قربانی از اعضای کمیسیون بهداشت نیز در پاسخ به او با لحنی تند گفت: الان چندمین بار است که علیه کمیسیون بهداشت و جامعه پزشکی در مجلس صحبت می شود، اعضای کمیسیون بهداشت هیچ دین نسبت به جامعه پزشکی ندارند و با حساسیت کارها را پیگیری می کنند و براساس سوگندی که خورده اند عمل می کنند.‌امروز متاسفانه شائبه ای ایجاد شد که کمیسیون نمی خواهد تحقیق و تفحص را پیگیری کند. بنده این عرایض را به دفاع از عملکرد کمیسیون دارم نه از شخص خاصی.

منبع : خبر آنلاین

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار