رفتن به بالا
 • پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
 • الخميس ۰ محرم ۱۴۳۹
 • 2017 Thursday 21 September

  نرخ ارز امروز

  USD دلار آمريکا 33,530 ریال
  GBP پوند انگليس 45,337 ریال
  CHF فرانک سويس 34,887 ریال
  AED درهم امارات متحده عربي 9,129 ریال
  JPY100 يکصد ين ژاپن 30,071 ریال
  CAD دلار کانادا 27,307 ریال
  TRY لير ترکيه 9,613 ریال
  AUD دلار استراليا 26,876 ریال
  AMD100 يکصد درام ارمنستان 7,010 ریال
  CNY يوان چين 5,105 ریال
  EUR يورو 40,266 ریال
Tehran Fair
۶۶(°F)
Wind ۵(mph)
Pressure ٢۶.٠۵(in)
Visibility ۶.٠(mi)
UV Index 0-Low
Humidity ٢۶.٠۵(in)

قوانین سختگیرانه مهاجرتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سبب ایجاد ممانعت برای وجوه ارسالی مهاجران ویتنامی، هندی و فیلیپینی مقیم آمریکا به کشورهایشان شده و درآمدهای این کشورها را نیز از این محل به طور قابل توجهی کاهش داده است.

اصلاح طلبان نیوز _ وجوه ارسالی مهاجران ویتنامی مقیم آمریکا به ویتنام در سال ۲۰۱۶ نسبت به سال ماقبل ۳۳ درصد کاهش پیدا کرده است.
براساس این اطلاعات میزان وجوهی که مهاجران ویتنامی از آمریکا به کشورشان ارسال می کنند ۴ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را در سال ۲۰۱۶ تشکیل داده است که این رقم حاکی از میزان وابستگی این کشور به درآمدهای مذکور است.
براساس اطلاعات سازمان ملل متحد در ۱۳ مارس ۲۰۱۷ ، ویتنام در جنوب شرق آسیا بیش از ۹۵ میلیون نفر جمعیت دارد که تا سال ۲۰۱۵ بالغ بر یک میلیون و ۵۰۰ نفر از اتباع این کشور در آمریکا زندگی می کردند.
طبق این گزارش درآمدهای ناشی از این مهاجران در سال ۲۰۱۵ رقم ۱۳٫۲ میلیارد دلار ثبت شده که این رقم در سال گذشته میلادی ۳۳ درصد کاهش داشته است که علت اصلی آن اعمال سیاست های سختگیرانه مهاجرتی آمریکا در دوره ترامپ است .
کردیت سوئیس در این گزارش اعلام کرد که ویتنام از سال ۲۰۱۰ تاکنون درآمدهای اتباع خود را که در آمریکا زندگی می می کنند ، دریافت کرده است.
براساس گزارش این موسسه نیمی از ویتنامی های مهاجر ، در آمریکا زندگی می کنند و آنها ۶۰ درصد از درآمدهای خارجی ویتنام از محل مهاجرانش را تامین می کنند که این رقم برابر با ۴ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۱۶ بوده است.
کردیت سوئیس علت اصلی آن را سیاست های تحمیلی مهاجرتی دوره ترامپ به ویژه سختگیری های بیشتر در مرزهای آمریکا دانست.
براساس این گزارش فیلیپین و هند نیز از دیگر کشورهای آسیا هستند که قوانین مهاجرتی ترامپ به درآمدهای حاصل از مهاجران این کشورها لطمه زده است.
در سال ۲۰۱۵ فیلپین و ویتنام دو مقصد بالا در شرق آسیا برای ارسال وجوه خارجی از آمریکا بودند در حالیکه با توجه به محدودیت های خروج نقدینگی از مرزها ی آمریکا، این دو مقصد آینده تاریکی دراین زمینه دارند.
طبق این گزارش دیگر کشورهای آسیایی که بالاترین درآمدها را از مهاجران خارجی خود در سال ۲۰۱۵ داشتتند به ترتیب ذیل بودند:
۱- چین : ۴۴٫۴ میلیارد دلار
۲- فیلیپین ۲۹٫۸ میلیارد دلار
۳- ویتنام ۱۳٫۲ میلیارد دلار
۴- اندونزی ۹٫۷ میلیارد دلار
۵- تایلند ۵٫۹ میلیارد دلار

منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار