رفتن به بالا
 • یکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶
 • الأحد ۲۸ شوال ۱۴۳۸
 • 2017 Sunday 23 July

  نرخ ارز امروز

  USD دلار آمريکا 32,670 ریال
  GBP پوند انگليس 42,461 ریال
  CHF فرانک سويس 34,544 ریال
  AED درهم امارات متحده عربي 8,892 ریال
  JPY100 يکصد ين ژاپن 29,386 ریال
  CAD دلار کانادا 26,053 ریال
  TRY لير ترکيه 9,236 ریال
  AUD دلار استراليا 25,869 ریال
  AMD100 يکصد درام ارمنستان 6,827 ریال
  CNY يوان چين 4,828 ریال
  EUR يورو 38,086 ریال
Tehran Fair
٧٩(°F)
Wind Calm
Pressure ٢۵.٩٢(in)
Visibility ۶.٠(mi)
UV Index 0-Low
Humidity ٢۵.٩٢(in)

آیت‌الله علم‌الهدی که در مرداد سال ۱۳۹۱ گفته بود «اگر مرغ در دسترس نیست، مردم آن را با یک ماده پروتئینی دیگر جایگزین کنند»، این روزها با انتقاد از دولت، از ضرورت زندگی بهتر مردم سخن می‌گوید.

اصلاح طلبان نیوز _ روزنامه «جمهوری اسلامی» به قلم غلامرضا بنی‌اسدی آورده است: زمان دولت گذشته، رشد اقتصادی منفی بود و انگار ساعت بر عکس می‌چرخید و بردارها رو به قبل در حرکت بود، لذا سران قوم هم می‌فرمودند در روز به جای سه وعده، دو وعده غذا بخورید و یک وعده غذا بخورید و دیگری در اوایل مرداد ۹۱ در مشهد فرمود: «اگر مرغ در دسترس نیست آن را با یک ماده پروتئینی دیگر جایگزین کنید».

ایشان به یاد مردم آوردند که: «مشهدی‌ها مگر اشکنه پیاز داغ را یادتان رفته و آن زندگی را فراموش کرده‌اید؟ مگر قرار است برنامه همان باشد که قبلاً ‌بوده است؟ … بله، مگر پدران و پدربزرگ‌های ما چه می‌خوردند؟ و …»، اما حالا همان بزرگواران، از ضرورت توجه به مردم برای رفع مشکلات و در نتیجه زندگی بهتر می‌گویند.

برخی‌ها با شنیدن این خطابه‌ها و خطبه‌های دیروز و امروز، می‌خواهند این بزرگواران را به حمایت از دولت قبل و انتقاد از دولت حاضر متهم کنند؛ من اما چنین نگاهی ندارم بلکه معتقدم حضرات دقیقاً بر اساس حرکت بردار‌ها سخن می‌گویند. دولت قبل، با شتاب به سوی گذشته می‌رفت و کاهش وعده‌های غذایی و اشکنه به یاد می‌آمد و ضروری می‌نمود اما الان که مسیر به سمت آینده بهتر، اصلاح شده است، حضرات به ترسیم شرایط بهتر همت می‌فرمایند و این نشان باور کردن مسیر دولت و اعتماد و اعتقاد به توانایی دولتمردان است که می‌توانند «زندگی بهتر» را برای مردم بسازند پس باید مدام و هفته به هفته به یادشان آورد شرایط امروز را، تا برای فردا، بیشتر تلاش کنند.

من هم با احترام به نظر بزرگان و خطیبان و خطبه‌خوانان گرامی معتقدم و باور دارم دولت باید تلاش کند که سطح زندگی مردم بالا و بالاتر برود و توسعه و پیشرفت، توأمان حاصل شود. حالا که از چاه رشد منفی اقتصاد بیرون آمده‌ایم و به تپه ماهور‌های رشد اقتصادی رسیده‌ایم نباید پا سست کنیم بلکه باید به قله برسیم و مردم هم در همه شئون زندگی، این پیشرفت را حس کنند.

من هم معتقدم مردم که نباید فقط تورم افسارگسیخته دوران دولت قبل را با گوشت و پوست و استخوان، لمس کنند. حق مسلمشان است در فضای آرام امروز، بر سر سفره رنگین‌تر و گرم‌تر بنشینند. حقشان است بهتر زندگی کنند تا بزرگان هم راضی شوند.

بگذریم. شاید دولت‌های نهم و دهم را اگر دلار‌های نفتی از ۷۰۰ میلیارد هم افزون بود، توانی نبود که برای زندگی بهتر از دولتمردان آن مطالبه شود و الا طلب می‌فرمودند محترمین اما امروز، شرایط بهتر یک مطالبه جدی است از دولت یازدهم چون می‌تواند. هم بزرگان این مطالبه را از تریبون‌های مختلف، ابراز می‌کنند و هم مردمان عادی مثل من این طلب را یادآور می‌شوند. پس برای زندگی بهتر ما تلاش کنید آقای روحانی.

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار