رفتن به بالا
 • چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
 • الأربعاء ۲۸ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Wednesday 20 September

  نرخ ارز امروز

  USD دلار آمريکا 33,515 ریال
  GBP پوند انگليس 45,293 ریال
  CHF فرانک سويس 34,876 ریال
  AED درهم امارات متحده عربي 9,125 ریال
  JPY100 يکصد ين ژاپن 30,057 ریال
  CAD دلار کانادا 27,243 ریال
  TRY لير ترکيه 9,613 ریال
  AUD دلار استراليا 26,711 ریال
  AMD100 يکصد درام ارمنستان 7,007 ریال
  CNY يوان چين 5,086 ریال
  EUR يورو 40,112 ریال
Tehran Fair
٧٠(°F)
Wind ۵(mph)
Pressure ٢۶.٠٨(in)
Visibility ۶.٠(mi)
UV Index 0-Low
Humidity ٢۶.٠٨(in)

سوئیفت (جامعه جهانی ارتباطات مالی بین بانکی) – که مقر آن در بروکسل قرار دارد — اعلام کرد بانک‌های کره شمالی را که تحت تحریم سازمان ملل هستند، در لیست سیاه خود قرار داده و امکان تبادل مالی با آن‌ها را سلب کرده است. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که بلژیک اعلام کرد نمی‌تواند مجوز معاملات با بانک‌های کره شمالی را صادر کند.

اصلاح طلبان نیوز _ وزارت امور خارجه بلژیک، اقدامات تحریک‌آمیز رو به افزایش کره شمالی را دلیل اتخاذ این تصمیم اعلام کرد که ۳ بانک را تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما تصمیم بلژیک پس از انتشار گزارش ماه گذشته سازمان ملل اتخاذ شده است که خاطرنشان می‌کند هر شرکتی که با بانک‌های معینی از کره شمالی وارد معامله شود، تحریم‌های سازمان ملل را نقض خواهد کرد؛ حتی اگر آن شرکت از یک دولت اروپایی برای آن تبادلات، مجوز دریافت کرده باشد.
این وضع، دولت بلژیک را با تحریم‌های سازمان ملل در تعارض قرار می‌داد؛ چرا که بلژیک برای همکاری سوئیفت با بانک‌های تحت تحریم کره شمالی معافیت‌هایی وضع کرده بود.
بنا بر مندرجات گزارش ۲۷ فوریه سازمان ملل، تنها یک کمیته شورای امنیت سازمان ملل متحد می‌تواند تعیین کند آیا یک شرکت از شرایط لازم برای برخورداری از معافیت‌های مورد نیاز به منظور معامله با بانک‌های تحریم‌شده برخوردار است یا خیر، و تصمیم‌گیری در این خصوص از عهده دولت‌ها خارج است.
سوئیفت نیز اعلام کرد امکان دسترسی ۳ بانک کره شمالی را به سامانه ایمن ارتباطی خود لغو کرده است؛ اما به زمان اعمال تحریم بر ضد این ۳ بانک اشاره نکرد.
گزارش سالانه ۲۰۱۱ سوئیفت، آخرین گزارش سالانه‌ای که به بررسی استفاده هر کشور از این سامانه بین‌المللی می‌پردازد، اعلام کرد ۲۰ نهاد مالی در کره شمالی به سوئیفت متصل هستند.

منبع : العالم

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار