رفتن به بالا
 • جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶
 • الجمعة ۱ محرم ۱۴۳۹
 • 2017 Friday 22 September

  نرخ ارز امروز

  USD دلار آمريکا 33,570 ریال
  GBP پوند انگليس 45,292 ریال
  CHF فرانک سويس 34,566 ریال
  AED درهم امارات متحده عربي 9,138 ریال
  JPY100 يکصد ين ژاپن 29,857 ریال
  CAD دلار کانادا 27,211 ریال
  TRY لير ترکيه 9,580 ریال
  AUD دلار استراليا 26,865 ریال
  AMD100 يکصد درام ارمنستان 7,021 ریال
  CNY يوان چين 5,095 ریال
  EUR يورو 39,899 ریال
Tehran Fair
٧۵(°F)
Wind ٧(mph)
Pressure ٢۶.٠۵(in)
Visibility ۶.٠(mi)
UV Index 2-Low
Humidity ٢۶.٠۵(in)

شخصیت آقای هاشمی این گونه بود که ایشان یک صبوری آگاهانه ای را در مسائل سیاسی و در مقابل شماتت ها و اهانت ها و فحاشی های به خود و خانوادشان می شد، در پیش گرفته بودند و به خاطر مصالح نظام جمهوری اسلامی و مردم هرگز با این مسائل شخصی برخورد نکردند. بنابراین آن آگاهی صبورانه و صبوری آگاهانه می تواند بهترین الگو برای اداره نظام و دوستداران ایشان باشد.

اصلاح طلبان نیوز: فاطمه راکعی در خصوص شخصیت و جایگاه آیت الله هاشمی گفت: اگرچه رحلت ایشان از ضربه های جبران ناپذیر است و فقدان حضور فیزیکی ایشان به عنوان یک پشتوانه عظیم برای ملت، خیلی ناراحت کننده و حتی نگران کننده است. اما انسان های بزرگی که همیشه با خد ا و برای  مردم بودند، حتی در مرگشان هم می تواند برکتی و مصلحتی نهفته باشد.

وی ادامه داد: شخصیت آقای هاشمی این گونه بود که ایشان یک صبوری آگاهانه ای را در مسائل سیاسی و در مقابل شماتت ها و اهانت ها و فحاشی های به خود و خانوادشان می شد، در پیش گرفته بودند و به خاطر مصالح نظام جمهوری اسلامی و مردم هرگز با این مسائل شخصی برخورد نکردند. بنابراین آن آگاهی صبورانه و صبوری آگاهانه می تواند بهترین الگو برای اداره نظام و دوستداران ایشان باشد.

این نماینده مجلس ششم یکی دیگر از ویژگی های مهم آیت الله هاشمی را  تلاش پیگیرانه و نستوهانه ایشان برای مصالح کشور و رسیدن به آینده ای روشن و  قرار گرفتن در خط مستقیم بنیان گذار انقلاب اسلامی دانست و ابراز داشت: یکی دیگر از ویژگی های  ایشان، تلاش خستگی ناپذیر در راه خدا بود. من فکر می کنم  اگر نخبگان سیاسی ما به این چند ویژگی آقای هاشمی توجه کنند و راه ایشان را ادامه دهند خیلی از مشکلات سیاسی ما حل خواهد شد.

وی در ادامه در پاسخ به  این سوال که فقدان آیت الله هاشمی در آینده سیاسی ایران چه تاثیری دارد؟ گفت: بعد از رحلت حضرت امام مگر فقدان ایشان قابل جبران بود و جبران شد؟ آیا فقدان امام  بعد از سال ها هنوز احساس نمی شود؟ هاشمی هم از نزدیکترین و صدیق ترین یاران حضرت امام بود و برای همان راه تلاش می کرد و تلاش هایش هرگز فراموش نخواهد شد.

فاطمه راکعی در پایان افزود: اما این رفتارهای منسجم و متشکل سیاسی که در سال های اخیر از طرف اصلاح طلبان و اعتدال گرایان اتفاق افتاده است، حاصل پیروی از خط و مشی هاشمی بوده است. اگر دیگران هم  راه  و روش هاشمی، یعنی صبوری و استمرار در حرکت و بدون  برخورد غیر شخصی  با مسائل را پیشه کنند، انشالله راه ایشان و بزرگانی مثل ایشان برای ما نتیجه بخش خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار