رفتن به بالا
 • چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶
 • الأربعاء ۲۸ ذو الحجة ۱۴۳۸
 • 2017 Wednesday 20 September

  نرخ ارز امروز

  USD دلار آمريکا 33,515 ریال
  GBP پوند انگليس 45,293 ریال
  CHF فرانک سويس 34,876 ریال
  AED درهم امارات متحده عربي 9,125 ریال
  JPY100 يکصد ين ژاپن 30,057 ریال
  CAD دلار کانادا 27,243 ریال
  TRY لير ترکيه 9,613 ریال
  AUD دلار استراليا 26,711 ریال
  AMD100 يکصد درام ارمنستان 7,007 ریال
  CNY يوان چين 5,086 ریال
  EUR يورو 40,112 ریال
Tehran Fair
٧٠(°F)
Wind ۵(mph)
Pressure ٢۶.٠٨(in)
Visibility ۶.٠(mi)
UV Index 0-Low
Humidity ٢۶.٠٨(in)

کامبیز نوروزی؛ حقوقدان با انتشار یادداشتی به عملکرد محمد باقر قالیباف در حادثه ساختمان پلاسکو پرداخت و واکنش وی را دربرابر علت این حادثه به شدت زیر سوال برد.

کسی که بیشترین و مؤثرترین حمله‌ها را به محمدباقر قالیباف می‌کند و بیشترین چیزها را در مورد او روشن می‌کند، محمدباقر قالیباف است.

اصلاح طلبان نیوز: در جلسه شورای شهر تهران، او در بخش اصلی سخنانش مسئولیت فاجعه پلاسکو را متوجه سازمانها و دستگاههای دولتی وغیردولتی مثل وزارت کار و سازمان نظام مهندسی و مجامع امور صنفی می‌کند و تقریباً هیچ مسئولیتی را متوجه شهرداری تهران نمی‌داند؛ در واقع او هیچیک از انتقاداتی را نمی‌پذیرد که در فاجعه پلاسکو به خودش و شهرداری تهران شده است. سپس با گفتن این عبارت تکراری کم مایهٔ احساساتی که “اگر لازم باشد جان و مال آبرو و هر چیزی را برای خدمت به مردم می‌دهم و حتماً عذرخواهی می‌کنم”، تلاش می‌کند فضایی عاطفی در سخنان خود بسازد. اما شاهکار سخنان او این جمله پایانی و رمزگشاست که: “در مقابل حرف غیرکارشناسی، رفتار سیاسی و باج‌دادن به دشمنان ضدانقلابی که آن طرف مرز نشسته‌اند و می‌خواهند این نظام را تضعیف کنند، در اینجا من تا آخر ایستاده‌ام…” (همشهری آنلاین).

وقتی براساس گزارش‌های منتشره (ازجمله گزارش همشهری آنلاین) مشخص است که قالیباف هیچ یک از انتقادات مطرح شده نسبت به شهرداری در ماجرای پلاسکو را نمی‌پذیرد و ازسوی دیگر این جمله پایانی را می‌گوید، نتیجه منطقی‌اش این است که از نظر شهردار تهران منتقدان محمدباقر قالیباف یا حرف‌های غیرکارشناسی می‌زنند و سیاسی کاری می‌کنند و یا در متابعت از دشمنان ضدانقلاب آن سوی مرزها، می‌خواهند با این انتقادات نظام را تضعیف کنند. گویی آقای محمدباقر قالیباف و شهرداری او کانون و محور نظامند که انتقاد به او برابر با تضعیف نظام است. این شیوه برخورد با منتقدان در میان رده‌های مختلف مسئولان دستگاه‌های اجرایی نظام بی‌نظیر و هراس‌آور است. یاد آن جملهٔ  آقای روحانی به خیر که گفت “من حقوقدانم ……”

اخبار مرتبط

نظرات

آخرین اخبار